Mit vegyek fel 27 fokban, pontosabban 26,7 °C-ban (80 °F)? Könnyű, bő ruhát lenből vagy pamutból. Például pólót rövidnadrággal, szoknyát, könnyű ruhát vagy vékony nadrágot, hozzá szandált vagy sneakert. Tegyél fel karimás kalapot és napszemüveget, és vigyél egy könnyű réteget reggelre. A NOAA 1991–2020-as klímanormái szerint az általunk átnézett 34 amerikai városból 32-ben van olyan hónap, amikor az átlagos csúcshőmérséklet körülbelül 27 °C (80 °F). Ennek a hónapnak az átlagos minimuma a denveri 10,0 °C-tól (50,0 °F) a honolului 19,3 °C-ig (66,8 °F) terjed.
A Wearton Mit vegyek fel holnap eszköze a városod előrejelzését 8, 13 és 19 órakor nézi meg. Ha ezek az órák különböző hőmérsékleti sávokba esnek, réteges öltözködést javasol. A hőérzet alapján dönt, amely a szél, a páratartalom és a napsütés hatását is figyelembe veszi. Ott láthatod, hogy a 27 fokos délutánod hűvös reggellel indul-e.
Mit vegyek fel 27 fokban, reggeltől estig
Egy 27 fokos napra egy könnyű szettet javaslunk a délutánra, és egy réteget a hűvösebb reggelre vagy estére. A Wearton „Mit vegyek fel” eszközei három sávba sorolják a hőérzetet. 10 °C-on (50 °F) vagy alatta „Hideg”: meleg kötött pulóver és kabát, zárt cipő. 10 °C felett és 18 °C-ig (64,4 °F) „Enyhe”: egy könnyű, levehető réteg, és nadrág vagy farmer. 18 °C felett „Meleg”: valami könnyű és szellős, len vagy pamut.
A táblázat a mi javaslatunk a nap minden részére, és ahol számít, a hőérzet Wearton-sávjával.
| A 26,7 °C-os (80 °F) napod | Mit vegyél fel |
|---|---|
| Kora reggel vagy késő este, 10 °C-os (50 °F) vagy alacsonyabb hőérzettel, „Hideg” sáv | Meleg kötött pulóver vagy könnyű kabát a szett fölé, hosszú nadrág és zárt cipő |
| Reggel vagy este, 10 °C (50 °F) feletti és 18 °C-ig (64,4 °F) terjedő hőérzettel, „Enyhe” sáv | Kardigán, ingdzseki vagy könnyű dzseki egy pólón, farmerrel vagy chinóval |
| Délután, körülbelül 26,7 °C (80 °F), száraz idő, árnyékban | Póló vagy rövid ujjú ing, rövidnadrág, szoknya, könnyű ruha vagy vékony nadrág, szandál vagy szellős sneaker |
| Délután, párás idő | Ugyanez, bő és könnyű, lenből vagy pamutból |
| Délután, tűző napon | Körben karimás kalap, napszemüveg és naptej |
| Szél, 20 km/h (12 mph) vagy erősebb | Szoknya helyett inkább nadrág vagy rövidnadrág, kéznél a könnyű réteggel |
A Wearton eszközei két tanácsot adnak szélre és esőre. 20 km/h-s (12 mph) vagy erősebb szélnél azt írják, hogy repülnek a szoknyák, és vegyél nadrágot. Ha az eső esélye 40% vagy több, azt tanácsolják, hogy a velúrt hagyd otthon.
A 27 °C körüli csúcsú hónapban az átlagos minimum 10 és 19 °C (50 és 67 °F) között van
A NOAA 1991–2020-as normáiban 34 amerikai várost néztünk át, és közülük 32-ben van olyan hónap, amelyben az átlagos csúcshőmérséklet 27 °C (80 °F) körül van. Ebben a 32 város-hónapban az átlagos napi minimum 10,0 és 19,3 °C (50,0 és 66,8 °F) között van. Ez 7,6–16,4 °C-kal (13,7–29,6 °F) alacsonyabb, mint ugyanannak a hónapnak az átlagos csúcshőmérséklete. Ezek kiválasztott város-hónapok havi klímaátlagai. Egy adott 27 fokos nap minimumát nem jósolják meg.
Hogyan választottuk ki a 32 várost
A klímanormákat a NOAA National Centers for Environmental Information (NCEI) központjai teszik közzé: egy normaérték egy mérés 30 éves átlaga, és a mostani sorozat az 1991 és 2020 közötti éveket fedi le.
34 amerikai nagyváros mindegyikében egy NOAA-állomást néztünk át. Egy város akkor felel meg, ha van olyan hónapja, amelyben az átlagos napi csúcshőmérséklet 25,3 és 28,1 °C (77,5 és 82,5 °F) között van. Minden városnál azt a megfelelő hónapot vettük, amelynek átlagos csúcshőmérséklete a legközelebb van a 26,7 °C-hoz (80 °F), mind a 34 állomás havi NOAA-normái alapján. San Francisco és San Diego nem felel meg: a legmelegebb hónapjuk átlaga 21,2 °C (70,2 °F), illetve 25,2 °C (77,3 °F). A leghűvösebb átlagos minimum Denverben, Phoenixben és Shreveportban, a legmelegebb Bostonban, Miamiban és Honoluluban van.
| Város és hónap | Átlagos csúcshőmérséklet | Átlagos minimum | Csúcs mínusz minimum | Átlagos minimum a Wearton-sávokban (csak léghőmérséklet) |
|---|---|---|---|---|
| Denver, szeptember | 26,4 °C (79,6 °F) | 10,0 °C (50,0 °F) | 16,4 °C (29,6 °F) | Hideg |
| Phoenix, március | 25,6 °C (78,1 °F) | 12,5 °C (54,5 °F) | 13,1 °C (23,6 °F) | Enyhe |
| Shreveport, október | 26,3 °C (79,3 °F) | 13,0 °C (55,4 °F) | 13,3 °C (23,9 °F) | Enyhe |
| Orlando, március | 26,1 °C (78,9 °F) | 13,2 °C (55,8 °F) | 12,8 °C (23,1 °F) | Enyhe |
| Salt Lake City, szeptember | 27,0 °C (80,6 °F) | 13,5 °C (56,3 °F) | 13,5 °C (24,3 °F) | Enyhe |
| Dallas-Fort Worth, október | 25,8 °C (78,4 °F) | 13,9 °C (57,1 °F) | 11,8 °C (21,3 °F) | Enyhe |
| Seattle, augusztus | 25,3 °C (77,6 °F) | 14,0 °C (57,2 °F) | 11,3 °C (20,4 °F) | Enyhe |
| Indianapolis, szeptember | 25,7 °C (78,2 °F) | 14,1 °C (57,4 °F) | 11,6 °C (20,8 °F) | Enyhe |
| Kansas City, szeptember | 26,2 °C (79,2 °F) | 14,2 °C (57,5 °F) | 12,1 °C (21,7 °F) | Enyhe |
| Charlotte, május | 26,7 °C (80,1 °F) | 14,4 °C (58,0 °F) | 12,3 °C (22,1 °F) | Enyhe |
| Nashville, május | 26,9 °C (80,4 °F) | 14,6 °C (58,3 °F) | 12,3 °C (22,1 °F) | Enyhe |
| San Antonio, április | 26,8 °C (80,3 °F) | 14,7 °C (58,4 °F) | 12,2 °C (21,9 °F) | Enyhe |
| Portland (Oregon), július | 27,7 °C (81,9 °F) | 14,7 °C (58,5 °F) | 13,0 °C (23,4 °F) | Enyhe |
| Louisville, május | 25,4 °C (77,8 °F) | 14,8 °C (58,7 °F) | 10,6 °C (19,1 °F) | Enyhe |
| Austin, április | 26,8 °C (80,3 °F) | 14,9 °C (58,9 °F) | 11,9 °C (21,4 °F) | Enyhe |
| Las Vegas, október | 27,3 °C (81,2 °F) | 15,3 °C (59,6 °F) | 12,0 °C (21,6 °F) | Enyhe |
| Houston, április | 26,7 °C (80,1 °F) | 15,4 °C (59,8 °F) | 11,3 °C (20,3 °F) | Enyhe |
| Los Angeles (belváros), október | 25,9 °C (78,6 °F) | 15,5 °C (59,9 °F) | 10,4 °C (18,7 °F) | Enyhe |
| Detroit, június | 26,5 °C (79,7 °F) | 15,7 °C (60,2 °F) | 10,8 °C (19,5 °F) | Enyhe |
| Tampa, november | 26,1 °C (78,9 °F) | 15,9 °C (60,7 °F) | 10,1 °C (18,2 °F) | Enyhe |
| Chicago (O’Hare), június | 26,9 °C (80,4 °F) | 16,0 °C (60,8 °F) | 10,9 °C (19,6 °F) | Enyhe |
| Philadelphia, szeptember | 26,1 °C (78,9 °F) | 16,1 °C (60,9 °F) | 10,0 °C (18,0 °F) | Enyhe |
| St. Louis, szeptember | 27,3 °C (81,1 °F) | 16,1 °C (60,9 °F) | 11,2 °C (20,2 °F) | Enyhe |
| Cleveland, június | 26,6 °C (79,8 °F) | 16,2 °C (61,1 °F) | 10,4 °C (18,7 °F) | Enyhe |
| Atlanta, május | 27,3 °C (81,1 °F) | 16,3 °C (61,3 °F) | 11,0 °C (19,8 °F) | Enyhe |
| Minneapolis–Saint Paul, augusztus | 27,1 °C (80,7 °F) | 17,1 °C (62,8 °F) | 9,9 °C (17,9 °F) | Enyhe |
| Washington, D.C. (Reagan), szeptember | 27,1 °C (80,7 °F) | 17,8 °C (64,1 °F) | 9,2 °C (16,6 °F) | Enyhe |
| New Orleans, október | 27,0 °C (80,6 °F) | 17,9 °C (64,3 °F) | 9,1 °C (16,3 °F) | Enyhe |
| New York (Central Park), június | 26,5 °C (79,7 °F) | 18,0 °C (64,4 °F) | 8,5 °C (15,3 °F) | Enyhe |
| Boston, augusztus | 26,9 °C (80,4 °F) | 18,4 °C (65,1 °F) | 8,5 °C (15,3 °F) | Meleg |
| Miami, március | 27,0 °C (80,6 °F) | 18,7 °C (65,6 °F) | 8,3 °C (15,0 °F) | Meleg |
| Honolulu, január | 26,9 °C (80,5 °F) | 19,3 °C (66,8 °F) | 7,6 °C (13,7 °F) | Meleg |
A diagram ugyanezeket az átlagos minimumokat mutatja, a denveri 10,0 °C-tól (50,0 °F) a honolului 19,3 °C-ig (66,8 °F). Ezek klímaátlagok, nem előrejelzések.
A Wearton sávjai a hőérzetre vonatkoznak, amelyben a szél, a páratartalom és a napsütés is benne van. Az utolsó oszlop a határaikat csak összehasonlításként alkalmazza ezekre a léghőmérséklet-átlagokra. Minden átlagos csúcshőmérséklet a „Meleg” sáv 18 °C-os (64,4 °F) határa felett van. Az átlagos minimum a 32 város-hónapból 28-ban az „Enyhe”, Denverben a „Hideg”, Bostonban, Miamiban és Honoluluban pedig a „Meleg” tartományba esik.
Párás levegőben a 27 fok 27–30 °C-nak (81–86 °F) érződik
26,7 °C-ban (80 °F), árnyékban 50–90%-os relatív páratartalom mellett a hőindex (heat index) 27,1–30,2 °C (80,8–86,3 °F). Ez a National Weather Service hőindex-egyenletének eredménye. A National Weather Service szerint a hőindex azt mutatja, mennyire érződik valójában melegnek az idő, ha a relatív páratartalmat a léghőmérséklettel együtt nézzük. Azt írja, hogy az értékek árnyékos helyre és gyenge szélre vonatkoznak, és a tűző nap akár 8,3 °C-kal (15 °F) is megemelheti őket.
Ezeket az értékeket az egyenlettel, 26,7 °C-os (80 °F) léghőmérséklettel számoltuk ki. A °C-os eredményeket a kerekítetlen °F-os eredményekből váltottuk át.
| Relatív páratartalom 26,7 °C-ban (80 °F) | Hőindex |
|---|---|
| 50% | 27,1 °C (80,8 °F) |
| 60% | 27,7 °C (81,8 °F) |
| 80% | 29,0 °C (84,2 °F) |
| 90% | 30,2 °C (86,3 °F) |
26,7 °C-os (80 °F) léghőmérsékletnél és 20–40%-os páratartalomnál a National Weather Service egyenlete valamivel 26,7 °C (80 °F) alatti hőindexet ad. 60%-os páratartalomnál árnyékban 27,7 °C-ot (81,8 °F) ad. A National Weather Service tűző napra adott, legfeljebb 8,3 °C-os (15 °F) ráadásával a felső értéket tűző napon 36,0 °C-ra (96,8 °F) becsüljük.
Meleg-e a 27 fok?
A 26,7 °C (80 °F) meleg idő, párás levegőben vagy tűző napon pedig forrónak is érződhet. Vegyünk 26,7 °C-os (80 °F) léghőmérsékletet árnyékban, gyenge szélben. 50–90%-os páratartalomnál a kiszámolt hőindex a National Weather Service „Figyelem” (Caution) kategóriájába esik, amely 26,7 és 32,2 °C (80 és 90 °F) között van: „Hosszabb ideig tartó kint tartózkodásnál és/vagy fizikai aktivitásnál fáradtság léphet fel”.
A National Weather Service szerint a tűző nap akár 8,3 °C-kal (15 °F) is megemelheti a hőindexet. Ez elég ahhoz, hogy elérje a „Fokozott figyelem” (Extreme Caution) kategóriát, amely 32,2 és 39,4 °C (90 és 103 °F) között van. Ebben a kategóriában hosszabb kint tartózkodásnál vagy fizikai aktivitásnál hőgörcs, hőkimerülés vagy hőguta léphet fel. Ez általános tájékoztatás, nem orvosi tanács.
Világos vagy sötét színek 27 fokban?
Melegben világos színeket viselj. A National Weather Service könnyű, bő és világos színű ruhát javasol, amely visszaveri a hőt és a napfényt. Az UV-sugárzás elleni védelemről a CDC azt írja, hogy a sűrű szövésű anyag véd a legjobban, és a sötétebb színek jobban védhetnek, mint a világosabbak. A CDC azt is írja, hogy a nedves póló kevésbé véd, mint a száraz. Forró délutánra ezért világos színeket javaslunk sűrű szövésű anyagból, és kalapot az arcod és a nyakad védelmére.
Lehet farmert hordani 27 fokban?
Igen, 27 fokban is hordhatsz farmert a hűvösebb reggelen vagy estén. A meleg, 26,7 °C-os (80 °F) délutánra vékony nadrágot javaslunk, például lennadrágot vagy könnyű chinót, vagy rövidnadrágot, illetve szoknyát.
Kell-e naptej és kalap 27 fokban?
A napvédelmet az UV-index alapján tervezd, ne a hőmérséklet alapján. Az EPA UV-index skálája szerint 3-as UV-indextől van szükség védelemre: árnyékra késő délelőttől délután közepéig, széles spektrumú, legalább SPF 15-ös naptejre, védőruházatra, széles karimájú kalapra és napszemüvegre. A CDC szerint az UV-sugarak felhős és hűvös napokon is elérhetnek. Hozzáteszi, hogy az Egyesült Államok kontinentális részén nyári időszámítás szerint 10 és 16 óra között a legerősebbek.
Kalapnak a CDC olyat javasol, amelynek körben van karimája, és árnyékot ad az arcodnak, a fülednek és a tarkódnak, sűrű szövésű anyagból, például vászonból. Emlékeztetőül: a Wearton eszközei UV 3-tól „SPF 30 az arcodra”, UV 6-tól „SPF 50 + napszemüveg” tanácsot mutatnak. Ez általános tájékoztatás, nem orvosi tanács.
Mennyi 80 Fahrenheit-fok Celsiusban?
80 Fahrenheit-fok 26,7 Celsius-fok. A Fahrenheit-fokot úgy váltod át Celsius-fokra, hogy kivonsz belőle 32-t, és megszorzod 5/9-del: (80 − 32) × 5/9 = 26,7. Ez több mint 18 °C (64,4 °F), az a határ, ahol a Wearton eszközei az „Enyhe” sávból a „Meleg” sávba lépnek.
Mi a következő lépés
Nézd meg az előrejelzést minden órára, amikor kint leszel: a könnyű szett a legmelegebb órára való, a réteg a leghűvösebbre.
- Nézd meg a napod reggelét, délutánját és estéjét a Mit vegyek fel holnap eszközben, a következő hét napot pedig a Mit vegyek fel ezen a héten eszközben. A pillanatnyi hőérzetet a Mit vegyek fel ma eszköz mutatja, amelyhez nem kell regisztráció.
- A 26,7 °C (80 °F) körüli délutánra könnyű, bő ruhát vegyél. A reggeli és esti réteget az óránkénti hőérzet alapján válaszd: enyhe időben könnyű réteget, 10 °C-os (50 °F) vagy alacsonyabb hőérzetnél meleg kötött pulóvert vagy könnyű kabátot.
- Hűvösebb napokra olvasd el, mit vegyek fel 20–21 fokban és mit vegyek fel 16 °C-ban.
A Wearton webes alkalmazásában a Ma oldal a saját ruháidból állít össze napi szettet. Egy kint töltött nap után megkérdezi, hogyan érezted magad, és feljebb vagy lejjebb viszi a személyes hőérzetedet.
Ismered a színeidet. Most nézd meg, melyik ruhád illik hozzájuk, és mit vegyél fel ma.